השקעות נדל"ן באנגליה – סקירה מלאה

שוק הנדל"ן הבינלאומי משתנה במידה ניכרת ברחבי העולם. לשוק הנדל"ן הבריטי בכללותו יש תשואות ממוצעות גבוהות של כ-5.31% נכון למאי 2020, דבר שגבר על מדינות מפתח אחרות באירופה והפך למוקד משיכה למשקיעים. בסקירה הבאה נדבר על השקעות נדל"ן באנגליה, על היתרונות, הסיכונים, המיסים והשורה התחתונה. בואו נתחיל.

תוכן עניינים

למה להשקיע בנדל"ן באנגליה?

כמו בכל שוק נדל"ן, גם בהשקעה בנכסים באנגליה יש את היתרונות והחסרונות שלה. עם הכלכלה החזקה של אנגליה, המדינה מציעה פוטנציאל חזק לתשואות. הנה כמה סיבות טובות להשקיע בנדל"ן באנגליה:

השקל מול הלירה שטרלינג – בשנים האחרונות יש ירידה משמעותית בערך של הלירה שטרלינג בהשוואה לשקל. במילים אחרות, היא נחשבת לחלשה וזו הזדמנות טובה לנצל את השנים הללו כדי לרכוש נדל"ן שבעתיד יניב תשואה גבוהה. 

צניחת מחירים – מאז שאנגליה פרשה מהאיחוד האירופאי, המחירים של הנכסים חווים ירידה משמעותית במחירים. בנוסף, גם מגפת הקורונה הובילה לצניחה נוספת במחיר. בתור משקיעים אתם בוודאי יודעים כמה זה חשוב לדעת לנצל משברים – ועכשיו שהמחירים של הנדל"ן נמצאים בשפל – זה הזמן להשקיע.

ביקוש רב לנכסים להשכרה – אנגליה מורכבת מאוכלוסייה מעורבת – יש שם המון מהגרים ממדינות שונות, סטודנטים זרים ומשפחות צעירות שמחפשות נכסים להשכרה בערים המרכזיות. גם דור המילניום באנגליה מעדיף לשכור את נכסיו מאשר לרכוש. עבור משקיעים, זה מעיד על שינוי בדפוסי החשיבה והביקוש הגבוה יותר להשכרה מפחית את סיכון ההשקעה ומבטיח תשואות יציבות בהמשך.

מרחק מישראל – אנגליה נמצאת במרחק של רק 5 שעות טיסה – יתרון משמעותי למשקיעים שרוצים להיות נוכחים בעסקה ואחריה.

עידוד משקיעים ומיסוי – כדי לעודד השקעות זרות בנדל"ן – אנגליה ביטלה את מס הרכישה בנכס הראשון (למגורים), בהשוואה להרבה מדינות אחרות באירופה ובעולם, בהם תחויבו תמיד במס רכישה. כמו כן, הבנקים באנגליה מאפשרים לקחת משכנתא בגובה של עד 70% מערך של הנכס שנרכש.

השפה האנגלית – אין ספק שאחד האתגרים הגדולים בכל הנוגע לעסקאות והשקעות נדל"ן בחו"ל זה המחסום שפה. גם אם ראיתם דירה מדהימה במחיר מצחיק במזרח אירופה, סביר להניח שיהיה לכם מאוד קשה לתקשר עם המקומיים באזור מנקודת הנחה שאתם לא דוברים ברוסית, צ'כית וכדומה. לכן, כשזה מגיע להשקעות נדל"ן באנגליה, השפה המקומית היא כמובן האנגלית ויהיה לכם הרבה יותר קל לתקשר עם הרשויות המקומיות (אולי רק תצטרכו להתרגל למבטא הבריטי 😊)

הזדמנויות בערים אחרות – כפי שאתם בוודאי כבר יודעים, מחירי הנכסים בלונדון גבוהים למדיי – וזו הסיבה שיותר ויותר משקיעים החלו לפנות לאזורים נוספים באנגליה. ערים מרכזיות כמו  ברמינגהאם ומנצ'סטר, מבצעות פרויקטי התחדשות ופיתוח גדולים המשפרים את האזורים הללו משמעותית ומוסיפים ערך לנכסים בערים הללו. זו הסיבה שגם ערים בצפון אנגליה כבר נחשבות לאטרקטיביות עבור תושבים דבר שמגדיל את הביקוש לנדל"ן באזור.

ריבית נמוכה – שיעורי הריבית בבריטניה נמצאים בשפל היסטורי, עובדה שמאפשרת למשקיעים ליהנות מתנאי משכנתא נוחים ולהפיק ערך טוב יותר מההשקעות שלהם.

השקעות נדלן באנגליה סקירה מלאה

מהם האזורים הטובים ביותר להשקעה באנגליה?

לונדון

כעיר הבירה של בריטניה, לונדון היא יעד פופולרי להשקעה בשל ביקוש גבוה לדיור ונכסים להשכרה. נכסים לרכישה להשכרה הם אפשרות השקעה פופולרית בלונדון, עם תשואת שכירות ממוצעת של כ-2.83%. מחירי הנדל"ן הממוצעים למגורים עומדים על 666,160 ליש"ט בלונדון נכון לסוף 2020, גבוהים משמעותית מערים אחרות בבריטניה. 

לונדון דורגה גם כעיר האירופית המובילה במדד הערים העולמיות וכעיר השנייה בעולם להשקעה בנכסים. ההצלחה של לונדון השפיעה גם על ערים אחרות ברחבי אנגליה, כמו בירמינגהם, שנמצאת במרחק שעתיים נסיעה ברכבת מלונדון.

ברמינגהאם

ברמינגהאם היא עיר השקעות מצוינת, במיוחד עבור משקיעים בקנייה למכירה. כחלק מאזור West Midlands בבריטניה, מחירי הנכסים בברמינגהאם צפויים לעלות ב-21.7% ב-5 השנים הקרובות, זאת בעקבות ההיסטוריה של צמיחת הון כמשמעותית, כאשר מחירי הדירות צמחו ב-31.67% בעשור האחרון. השכיחות הזו של צמיחת הון הופכת את ברמינגהאם לעיר אטרקטיבית עבור משקיעים בבריטניה בתקווה לקבל תשואות גבוהות.

ליברפול

ליברפול היא עיר השקעות פופולרית בשל מחירי הנכסים הנמוכים יחסית, מה שממצב אותה כאחת הערים הזולות ביותר להשקעות נדל"ן באנגליה. מחיר הנכס הממוצע בליברפול הוא 182,913 ליש"ט, מה שהופך אותו לבחירה אידיאלית עבור משקיעי נכסים המחפשים השקעה בעלות נמוכה יותר, תוך כדי יכולת לקצור תשואות שכירות נאות של כ-5.48%. בנוסף לכך, לליברפול יש גם שיעורי צמיחת הון חזקים, כאשר המחירים עלו ב-15.1% מאז 2019, מה שמניב תשואות חזקות למשקיעי נדל"ן.

איך לקנות דירה באנגליה? צעד אחר צעד

לפני שאתם מתחילים לחפש דירות למכירה באנגליה – יש כמה דברים שאתם צריכים לעשות כדי להבטיח שאתם נכסים להשקעה הנכונה, שכן – מחכות לכם עוד עלויות נוספות רבות מעבר למחיר הדירה עצה.

#1 תחקרו את האזורים בהם אתם רוצים להשקיע

ערים ואזורים שונים בבריטניה יכולים לספק סיכונים ותשואות שונות למשקיעים. לפני השקעה בנדל"ן באנגליה, כדאי שתבצעו מחקר מעמיק כדי לבחור את האזור בו אתם רוצים להשקיע. כמובן שאתם יכולים לבצע את המחקר באינטרנט, אין צורך לטוס לאנגליה כדי לעשות זאת. אנו ממליצים להיעזר גם ביועץ השקעות נדל"ן שיוכל לעזור לכם נקודות חשובות שאתם עשויים לפספס.

 

#2 חוזה רכישת דירה מקדים

לאחר שמצאתם דירה למכירה שמתאימה לכם (ולאחר שבדקתם את כדאיות העסקה עם יועץ משקיעים), חשוב לחתום על חוזה רכישת דירה מקדים, מה שמכור גם כ"זיכרון דברים" בנוכחות של עורך דין נדל"ן שידע לייצג את האינטרסים שלכם. לרוב בשלב זה תצטרכו לשלם הפקדה ראשונית לשמירת הנכס שנע בין 2500 – 5000 פאונד.

 

#3 הכנת חוזה רכישת דירה

לאחר ההפקדה ראשונית, עורך דין נדל"ן מטעמכם יתחיל להכין את חוזה רכישת הדירה.

 

כל מה שרציתם לדעת על השקעות נדל"ן באנגליה

#4 הערכת נכס על ידי הבנק

סעיף זה רלוונטי למי שמעוניין לקחת משכנתא. במקרה זה, הבנק יישלח שמאי שייצג אותו במטרה להעריך את הנכס. אם י ימצאו בעיות ותקלות שמצריכות תיקונים, תוכלו לחזור למוכר ולהתמקח איתו על מחיר הדירה (כלומר, להוריד בהתאם לשווי התיקונים הנדרשים).

 

#5 בדיקת רישומים

עורך דין מטעמכם יבדוק לעומק את הרישומים של הדירה ויוודא שהכול תקין, לאחר מכן תצטרכו להמתין לאישור מהבנק למתן משכנתא עבור רכישת הדירה.

#6 קבלת אישור משכנתא

לאחר קבלת אישור מהבנק – תחתמו חוזה רכישת דירה בין הצדדים. בשלב זה אתם תעבירו 25% ממחיר הנכס למוכר.

#7 העברת כספים

העברת הכספים הסופית תיקבע בהתאם למה שסוכם בחוזה רכישת הדירה.

 

 

עלויות נלוות שמחכות לכם

אז זה לא מסתכם רק בקניית הדירה. כמו כל השקעת נדל"ן, בכל מדינה – יהיו לכם כמה הוצאות נלוות שאתם חייבים לקחת בחשבון. הנה כמה מהם:

שמאי: המחיר ישתנה בהתאם למיקום הדירה ולגודלה, אך הערכה גסה זה נע בין 1600 ל4500 לירות שטרלינג.

ביטוח דירה ותכולה: ביטוח הדירה ותכולתה זה צעד חשוב שלא כדאי לוותר עליו. זה יעלה לכם סביבות ה200 לירות שטרלינג לשנה.

שירותים משפטיים: הטווח נע בין 3000 ל5700 לירות שטרלינג.

עמלת סוכן: לרוב כאחוז מערך המשכנתא שלכם.

 

חשיבות יועץ משקיעים בתהליך

ישראלים רבים שרוצים להתחיל להשקיע בנדל"ן באנגליה בוחרים לקבל ליווי מיועץ משקיעים ישראלים אשר דואג להם לאורך כל תהליך – מהמחשבה ועד לקבלת המפתח. זה כולל את תהליך מציאת הדירה, תהליכים בירוקרטים ועד לרגע החתימה המיוחלת על חוזה רכישת הדירה. למרות שזה עשוי להיות מפתה לחסוך כסף ולוותר על כך, זכרו שלא משנה כמה תלמדו ותקראו על השקעות נדל"ן באנגליה – יש יותר נסתר על הגלוי. ללא ייעוץ, אתם עלולים להיכנס להרפתקאות לא חיוביות ואף להפסיד כסף.

אולי יעניין אותך לקרוא גם על השקעות נדל"ן בארצות הברית >>

אז האם כדאי להשקיע בנדל"ן באנגליה ב-2022?

אז כמו שלמדנו, יש כמה יתרונות בולטים שהופכים את ההשקעה בנדל"ן באנגליה לכדאית מאוד. כל עוד הפאונד חלש מול השקל – כדאי לנצל את ההזדמנות הזו ולהתחיל לחפש אחר נכסים למכירה בערים המובילות באנגליה. השקעה בפרויקט הנכון תוכל לספק לכם תשואה גבוהה הרבה יותר מהשקעה מקבילה בנכס בישראל. או במילים אחרות – אתם יכולים להיות בטוחים שהפוטנציאל לרווח גדול יותר מההשקעה.

 

קניית נכס באנגליה היא אפשרות השקעה אטרקטיבית למדי – אבל לפני שאתם עושים זאת אנו מזמינים אותכם להתייעץ עם יועצי המשקיעים שלנו שיוכלו לדאוג שאתם עושים את זה נכון ובצורה שתחסוך לכם עשרות אלפי שקלים. שיהיה בהצלחה!

כל מה שרציתם לדעת על השקעות נדל"ן באנגליה

אולי יעניין אותך גם:

מה זה משכנתא

מה זה משכנתא?

מה זה משכנתא? עבור אנשים רבים, משכנתא יכולה להישמע כמו מושג מעט מפחיד ש"גדול" עלינו.

דילוג לתוכן