שעון

לחסוך עשרות אלפי שקלים על המשכנתא בתהליך אחד פשוט!

אז מה זה מחזור משכנתא?

בקצרה: מחזור משכנתא הוא תהליך הוצאת משכנתא חדשה על מנת לסגור משכנתא ישנה.
המשכנתא החדשה ניתנת בתנאים מועדפים ומאפשרת חיסכון עצום של עשרות ואף מאות אלפי שקלים.
בתנאי שוק וריבית משתנים, יכול להיות שאתם משלמים מאות שקלים בחודש יותר משאתם חייבים. אם הוצאתם משכנתא כאשר תנאי הריבית בשוק היו גבוהים, או אם המשכורת שלכם עלתה מאז שהוצאתם את המשכנתא, תוכלו למחזר את המשכנתא וליהנות מתנאי משכנתא אטרקטיבים.

מחזור משכנתא יכול לחסוך לכם עשרות ומאות אלפי שקלים על פני השנים. תוכלו ליהנות מתשלומים חודשיים מופחתים תוך חודש וחצי מהפגישה הראשונית איתנו.

חושבים על מיחזור משכנתא?

רגע לפני שאתם רצים לבנק – התייעצו עם אחד המומחים של משכנתא עכשיו!
לא חסכתם? לא שילמתם! ככה פשוט.

פנו אלינו עוד היום לקבלת פרטים על מיחזור משכנתא

בואו נדבר על זה לעומק, מה זה מחזור משכנתא?

מחזור משכנתא זה הליך שנועד כדי לשפר את התנאים של ההלוואה הקיימת וכן כדי להתאים אותה לתנאי השוק שפעמים רבות משתנים או לחילופין לשינויים במצב הכלכלי או המשפחתי של האדם הלווה. בתהליך זה, פורעים את המשכנתא הקיימת, ובמקומה לוקחים הלוואת, עם תנאים טובים יותר.
הצורך בא מגיע בעיקר בגלל העובדה שמדובר בהלוואה לטווח הרחוק, ופעמים רבות נעשים שינויים בתנאי השוק ובכלכלה הגלובלית (מגפת הקורונה היא דוגמה לכך, אבל גם דברים קטנים יותר) וכמובן, גם שינויים אישיים שנערכים במסגרת המשפחה, כמו לדוגמה הולדת ילד/ה, תוכניות חיסכון, גידול בהוצאות של המשפחה ועוד, נפרט על כך בהמשך.

אבל האם כדאי לעשות מחזור משכנתא ? ובכן, מיד נדבר על זה לעומק, כעיקרון זו החלטה לא פשוטה וכן חשוב להבין שהיא מחייבת בדיקות כלכליות מקיפות ומעמיקות, זו הסיבה שאם שוקלים לעשות את הצעד הזה, כדאי לכם ליצור קשר עם יועץ משכנתאות שיוכל לבחון עבורכם את מסלולי המשכנתא המשתלמים ביותר עבורכם. מחזור משכנתא הוא תהליך שלמעשה מאפשר לכם לשנות את גובה ההחזרים החודשיים, תוך התאמה לצרכים הפיננסים שלכם בהווה וכן בעתיד.
אז איך זה עובד בדיוק? לאחר שיבוצע פירעון למשכנתא הקיימת, יש לבנות תמהיל משכנתא חדש – בו תבחרו מסלולים שמותאמים לכם אישית, כך שיהיה ניתן לשפר את תנאי הלוואה ולחסוך עשרות ולפעמים גם מאות אלפי שקלים.

דרך אגב, כדאי לדעת שלא חייבים לבחור לעשות את התהליך דרך אותו בנק שלקחתם ממנו את ההלוואה הראשונה.
גם כאן, מומלץ לעשות את הצעד הזה בליווי יועץ משכנתאות שיוכל להשוות עבורכם את התנאים ולקחת את ההחלטה הפיננסית הנכונה ביותר עבורכם.

משכנתא עכשיו מסבירה לזוג על מיחזור משכנתא

באיזה מקרים מבצעים מחזור משכנתא? למי זה מתאים?

אז כמו שכבר אמרנו, אם אתם רוצים לעשות מחזור משכנתא, אתם חייבים לבצע זאת רק לאחר בדיקת כדאיות – בעיקר בגלל השינויים השונים שחלו בחייכם וכן בכלכלה הכללית. מעבר לכך, מחזור משכנתא מתאים במקרים הבאים:

שינוי משמעותי בריבית

כפי שאתם בוודאי יודעים, אחת לכמה זמן בנק ישראל מעדכן את גובה הריבית במשק, מה שעשוי להשפיע באופן ישיר גם על הריבית במשכנתא.
זו בדיוק הסיבה, שחייבים להיות ערניים לגבי שינויים משמעותיים שחלו בריבית.
כל שינוי שיש בריבית יוכל בפוטנציאל לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים.

שיפור בהכנסות

לפעמים, ההכנסה המשפחתית עשויה להשתנות, מישהו קיבל קידום, החליף מקצוע או כל סיבה אחרת.
יכול מאוד להיות שבזמנו לקחתם משכנתא עם החזר חודש שעומד בממוצע על 5000 ₪, אך בעקבות השיפור בהכנסות שלכם – ייתכן ותוכלו לעמוד בהחזר חודשי אף גבוה יותר מכך וכתוצאה מכך לקצר את זמני ההחזרים.

קבלת סכום/פרס כספי גדול

אולי קיבלתם ירושה ואולי אפילו זכיתם בלוטו! או שאולי תוכנית חיסכון השתחררה…במצב כזה,
כדאי להיעזר ביועץ משכנתאות כדי לבדוק כדאיות מחזור משכנתא.

שימו לב,

מחזור משכנתא יכול להיות די מסוכן

זה יכול להיות גם מצב הפוך בו ההכנסה המשפחתית לפתע קטנה, כתוצאה מפיטורין, לידה או כל סיבה אחרת, במצב כזה – יהיה גם כדאי למחזר משכנתא ולדאוג לכך שההחזר החודשי יהיה נמוך יותר. 
לכן חשוב להתייעץ עם יועץ משכנתאות מוסמך שיודע לחסוך לכם הרבה זמן ואלפי שקלים.

זה הזמן להצטרף לאלפי לקוחות מרוצים שהצליחו לחסוך עשרות אלפי שקלים! לתיאום שיחת ייעוץ חינמית – השאירו את הפרטים שלכם, מבטיחים לחזור אליכם בהקדם:

משכנתא עכשיו מחשבת לכם את הגרף למיחזור משכנתא

האם מיחזור המשכנתא משתלם?

אחרי שבדקנו את הכדאיות של מיחזור משכנתא, מגיע השלב בו נבין איך בדיוק עושים את זה בפועל.

בתור התחלה, יהיה עליכם לבקש מהבנק דו"ח סילוק יתרות של כל תשלומי המשכנתא ושאין לכם משכנתא למסורבים,
הדו"ח הזה מפרטה למעשה את המסלולים שנבחרו למשכנתא הקיימת שלכם, תקופת ההחזר אשר נותרה, ריביות ועוד. בהזדמנות זו נציין, שבחלק גדול מהבנקים ניתן להוציא דו"ח יתרות באמצעות האינטרנט, כך שאתם לא צריכים לקבוע פגישה מיוחדת עם הבנקאי.

כדי להסיק מסקנות לגבי הכדאיות, כדאי לעיין יחד עם יועץ משכנתאות בדו"ח ולבחון את הנתונים היטב. אל תוותרו על השלב הזה, כיוון שבפוטנציאל, עם הידע והניסיון הנכון תוכלו לחסוך עשרות אלפי שקלים עם הצעד הזה. יחד עם זאת, אם תעשו זאת ללא ייעוץ, ייתכן וזה יעלה לכם ביוקר בהמשך. מחשבון משכנתא יכול לעבוד, אבל זה לעולם לא יספק לכם נתונים מפורטים יתר על המידה ובנוסף, זה לא לוקח בחשבון נתונים אישיים, שגם להם יש השפעה רבה על התהליך.

כמה עולה מיחזור משכנתא?

המחיר של מיחזור המשכנתא מורכב ממספר גורמים:

קנס הפירעון המוקדם

לידע כללי, ככל שהקנס יהיה גבוה יותר, ברוב המקרים המיחזור משתלם יותר כיוון שהוא מראה על אובדן רווח משמעותי לבנק.

שכר טרחה

 אם תיעזרו ביועץ משכנתאות, ככל הנראה תצטרכו לשלם שכר טרחה, גובה השכר יהיה תלוי כמובן במורכבות המקרה.

יועץ המשכנתאות

 יבנה עבורכם תמהיל משכנתא מנצח – ובכך יאפשר לכם לחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים, זאת מנקודת הנחה שמדובר במומחה בעל ניסיון עשיר.

משכנתא עכשיו – הדרך החסכונית ביותר למיחזור משכנתא

אין ספק שמיחזור משכנתא יכולה להיות דבר נפלא עבור אנשים שלקחו משכנתאות,
אחרי הכול – בניגוד לסברה הרווחת, משכנתא לא צריכה להיות חתונה קתולית ובאפשרותנו לשנות, להוזיל ולחסוך כסף רב.

משכנתא עכשיו – היא חברה אשר מתמחה בכל סוגי המשכנתאות עם זה משכנתא חדשה או משכנתא למסורבים, אנשי המקצוע שלנו מתחייבים לספק לכם תמהיל משכנתא מוצלח, כזה שתפור לכם באופן אישי במטרה לחסוך לכם עשרות ומאות אלפי שקלים לאורך השנים. הצוות הנפלא שלנו ישמח לעמוד לשירותכם, לבחון את הנתונים של המשכנתא הנוכחית שלכם, לבדוק כדאיות כלכלית כדי להגיע למסלולים הטובים ביותר!

במהלך השנים חברתנו צברה רזומה עשיר עם הגשת תיקי משכנתאות מורכבים ופשוטים כאחד וסדרי מימון גבוהים. אנחנו מזמינים אותכם להצטרף למשכנתא עכשיו ולמאות לקוחות מרוצים שהצליחו לחסוך כסף רב ומתחייבים ללוות אותכם לאורך כל התהליך.
לקביעת פגישת ייעוץ ללא תשלום או התחייבות, השאירו את הפרטים שלכם ונציגנו ידאגו לחזור אליכם בהקדם.

תהליך מיחזור משכנתא

במשך השנים קורים דברים בלתי צפויים שלפעמים אפילו דורשים שינוי, ומיחזור משכנתא הוא דוגמא מעולה לכך.

לפעמים למרות שחשבתם שבחרתם את המסלול המתאים ביותר עבורכם הריבית במשק יורדת, או שאתם צריכים שינוי בהחזר החודשי שלכם, ובדיוק בשביל מצבים כאלה יש מיחזור משכנתא. אמנם היא נשמעת קצת מבלבלת ומסובכת בהתחלה, אך אנחנו כאן כדי לעשות לכם קצת סדר בראש!
אז אם אתם רוצים לדעת הכול על מיחזור משכנתא, מה כדאי לעשות ואיך, המשיכו לקרוא.

חסכון מיחזור המשכנתא דרך משכנתא עכשיו

סוגי מיחזור משכנתא

כשמדברים על מיחזור משכנתא מחלקים  את הנושא הזה לשניים, מחזור פנימי ומיחזור חיצוני, כאשר שני סוגי המחזור שונים בתכלית אחד מהשני ולכל אחד יש את היתרונות והחסרונות שלו.

אז מה הם שני הסוגים ולמי כדאי כל סוג? בואו נתחיל.

מחזור פנימי – מיחזור פנימי זה אומר שאתם ממחזרים את המשכנתא שלכם בבנק שלכם, אתם נשארים עם אותה משכנתא אך רק משנים את תנאי ההלוואה כך שיהיו יותר חסכוניים וטובים בשבילכם,למשל להנמיך ריביות או לשנות מסלולים.

למה כדאי לבצע מחזור פנימי? – כאשר אתם מבצעים מיחזור פנימי אתם חוסכים לעצמכם המון בירוקרטיה הכרוכה בהעברת בנק, עלות של אנשי מקצוע, ועמלת פתיחת תיק בבנק אחר. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להרים טלפון אל סניף הבנק שלכם ולחכות שהם ייתנו לכם הצעות חדשות.

למה לא כדאי לבצע מחזור פנימי? – כשאתם עושים מיחזור פנימי אתם בעצם משדרגים את תנאי המשכנתא שלכם וחוסכים כסף על חשבון הכסף שהיה אמור להגיע לבנק מכם, כך שהבנק לא רק שלא מרוויח כסף מכל התהליך הזה, אלא גם מפסיד מכך כסף. מסיבה זו כנראה שהבנק לא יהיה נלהב וימהר לעזור לכם וייתכן שתצטרכו לחכות לא מעט זמן ואף "לרדוף" אחרי הבנק שלכם בשביל לקבל תנאים נוחים יותר.

מחזור חיצוני – מיחזור חיצוני הוא לא רק לשנות את תנאי המשכנתא שלכם, אלא ממש לפתוח הלוואת משכנתא חדשה בבנק חדש עם תנאי הלוואה אטרקטיביים יותר מאשר תנאי הלוואה הקיימים בבנק שאתם נמצאים בו כרגע.

למה כדאי לבצע מחזור חיצוני? – כשאתם עושים מיחזור חיצוני אתם בעצם עוברים לבנק חדש לגמרי, זה אומר שהבנק לא רק שמרוויח לקוחות חדשים, אלא גם מרוויח תיק משכנתא חדש שיניב לו הרבה מאוד כסף ללא קשר לתנאים המשופרים שהם מציעים לכם. זה אומר שלא תצטרכו "לרדוף" אחרי סניף הבנק החדש והם יציעו לכם תנאים אטרקטיביים יותר שיחסכו לכם לא מעט כסף.

למה לא כדאי לבצע מחזור חיצוני? – עם כל היתרונות של מיחזור חיצוני, יש גם חסרונות. אמנם אתם מקבלים הצעות יותר אטרקטיביות שחוסכות כסף, אך אתם גם עוברים לבנק חדש ופותחים שם הלוואת משכנתא חדשה לגמרי, שזה כרוך בלא מעט בירוקרטיה, שכירת אנשי מקצוע כמו יועץ משכנתאות ושמאי, ותשלום על עמלת פתיחת תיק לבנק החדש. כל אלו דברים שדורשים לא מעט זמן וכסף, וצריך לבדוק אם התנאים באמת שווים את העבודה הכרוכה בכך.

כמובן שבשביל להבין בדיוק איזה סוג של מיחזור משכנתא הכי עדיף לכם, כדאי לכם להתייעץ עם יועץ משכנתאות מנוסה שידע לכוון אתכם אל סוג המחזור המשתלם ביותר עבורכם על סמך הנתונים האישיים שלכם.

צריכים מחזור משכנתא שלחו פרטים ונחזור אליכם

איך ממחזרים את המשכנתא?

עם כמה שאתם חושבים שתהליך זה הוא כאב ראש אחד גדול, אולי הוא קצת פחות ממה שחשבתם? – תהליך מיחזור המשכנתא יכול להיעשות בצורה מסודרת ומאורגנת בעיקר אם אתם מתייעצים עם יועץ משכנתאות שמדריך אתכם בכל התהליך. אז מה הם השלבים?

בשלב הראשון פונים אל הבנק שלך לקבלת הצעה חדשה למיחזור משכנתא פנימית ומומלץ במקביל גם לפנות לספר בנקים אחרים ולקבל מהם הצעה, אם קיבלתם מבנק אחר הצעה הרבה יותר משתלמת ואתם מוכנים לעשות משכנתא חיצונית, מעולה, אך גם אם אתם לא מוכנים, ברגע שאתם מגיעים לבנק שלכם ומראים להם הצעות יותר אטרקטיביות מבנקים אחרים זה יכול להוות קלף מיקוח מעולה בשבילכם להשגת תנאים טובים יותר במיחזור פנימי.

בשלב השני במידה ואתם עושים מיחזור פנימי אתם צריכים לקבל אישור עקרוני מהבנק, ובמידה ואתם עושים מיחזור חיצוני אתם מחליטים אם התנאים שקיבלתם מספקים אתכם, ואם כן אתם מתחילים תהליך של פתיחת חשבון בנק בסניף אחר שזה כולל גם ייעוץ של בעלי מקצוע ועמלת פתיחת תיק.

בשלב השלישי אתם חותמים על כל המסמכים הדרושים ולוקחים משכנתא חדשה על הסכום שנשאר מהמשכנתא הקיימת, משתמשים במשכנתא החדשה בשביל לפרוע את היתרה של המשכנתא הנוכחית שלכם, ולאחר מכן מתחילים לשלם את ההחזרים החודשיים של המשכנתא החדשה שלקחתם.

מיחזור דרך משכנתא עכשיו
חישוב המיחזור במשכנתא עכשיו

מתי כדאי לשקול ולבצע מיחזור משכנתא?

להתחיל לשקול מיחזור משכנתא יכול לנבוע מכמה וכמה סיבות לאו דווקא שקשורות אחת לשנייה, הנה כמה מהסיבות:

כשיש לכם שינוי במצב ההכנסות החודשיות, זה יכול להתפרש לשני הצדדים,
בן אם גדלה לכם ההכנסה החודשית ואתם מחפשים מסלול החזרה קצר יותר עם ריביות יותר נמוכות ויותר סכום כסף בכל חודש.
וזה גם יכול להתפרש לכך שההכנסה החודשית שלכם ירדה ואתם מרגישים
שההחזר מקשה עליכם לגמור את החודש, כך שמסלול החזרה עם פחות סכום כסף כל חודש ליותר זמן יכול להתאים בשבילכם.

כשכרגע הריבית בשוק המשכנתאות נמוכה ממה שהייתה כשלקחתם את הלוואת המשכנתא,
ויוצא שאתם משלמים ריביות גבוהות יותר ממה שיש בשוק כיום,
כך שמיחזור משכנתא עם ריבית עדכנית תוכל לחסוך לכם לא מעט כסף.

כדאיות מיחזור משכנתא

כשאתם רוצים לבדק מהי כדאיות מיחזור המשכנתא שלכם, מומלץ לכם להשתמש במחשבון מחזור משכנתא, אז מה מכניסים למחשבון ואיך בודקים את התוצאות?

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להוציא דוח יתרת משכנתא מהבנק שלכם, שבו מפורטים כל המסלולים בהם המשכנתא שלכם מחולקת, מהי הריבית בכל מסלול, כמה זמן נשאר עד לסיום התשלומים ומהם ההחזרים החודשיים בכל מסלול.

לאחר מכן אתם בודקים את הריביות המוצעות בבנקים אחרים ומזינים במחשבון מיחזור משכנתא את התקופה שנותרה לתשלום, העלויות הכרוכות במחזור משכנתא, הריביות הנוכחיות והריביות בבנקים השונים וכך אתם רואים אם גם כולל ההוצאות הכרוכות במיחזור משכנתא עדיין יותר משתלם לכם למחזר.

מומלץ גם להתייעץ בשלב זה עם יועץ משכנתאות מנוסה שיבדוק את הכדאיות שלכם למחזור משכנתא על פי המחשבון ועל פי הנתונים האישיים וההעדפות שלכם.

עלות מיחזור משכנתא

בין אם אתם עושים מיחזור משכנתא פנימי או חיצוני, תצטרכו לשלם עלות מסוימת, אז מה הן העלויות?

עמלת פתיחת תיק – כשאתם עוברים לבנק חדש תצטרכו לפתוח אצלו תיק ולשלם עליו עמלת פתיחת תיק.

שמאי – לבנק החדש שאליו אתם עוברים אין שום הערכה של שווי הנכס שלכם, ולפיכך הוא ידרוש מכם לשכור שמאי שיבצע הערכה.

יועץ משכנתאות – במידה ולקחתם יועץ משכנתאות שיעזור לכם בתהליך, תצטרכו לשלם גם על השירות הזה, אף על פי ששירות זה מומלץ במיוחד ויכול לחסוך כסף, בלבול, וכרב ראש בכל התהליך.

איך להשיג משכנתא טובה יותר?

אחוזי מימון נמוכים – ככל שאחוזי המימון שלכם יהיו נמוכים יותר כך הבנק יותר יחשיב אתכם כלקוחות "בטוחים" וייתן לכם ריבית נמוכה יותר.

סקר מקיף בין הבנקים – כדאי לבדוק במספר בנקים, להשוות בין ההצעות של כל אחד מהם ורק אז להחליט איפה הכי משתלם לעשות מיחזור משכנתא.

לא לבקש החזר חודשי בגובה משליש השכר החודשי שלכם – כשאתם פונים לבנק ומבקשים ממנו להחזיר בהחזרים החודשיים שכר שגבוה יותר משליש השכר החודשי שלכם, הבנק יחשיב אתכם כלקוחות "מסוכנים" ויעלה לכם את גובה הריבית.

תקופת החזר המשכנתא קצרה ככל האפשר כמובן שסעיף זה תלוי ביכולות ההחזר שלכם, ויכול להיות מצב שאתם לא תוכלו להרשות לעצמכם לקחת תקופת החזר קצרה, אבל אם כן זה יכול להפחית משמעותית את גובה הריבית כי כך הבנק מרגיש בטוח יותר לגביכם.

כל כמה זמן ניתן למחזר משכנתא?

מיחזור משכנתא זו פעולה שאפשר לבצע בכל זמן וכמה פעמים שרוצים, אין שום הגבלה על מספר הפעמים בהם אפשר למחזר או על תקופת זמן מסוימת שצריך להמתין עד שנפתחת האפשרות למחזר את המשכנתא.

הדבר היחידי שהבנק מסתכל עליו בעת מיחזור משכנתא הוא רמת הסיכון שלכם ולא על תקופת זמן ומספר המיחזורים שעשיתם.

האם מיחזור משכנתא אפשרי בכל בנק?

כן, אתם יכולים לבחור אם לקחת הלוואות משכנתא חדשה בבנק שלכם או בבנק אחר, ואם אתם בוחרים בבנק אחר אתם יכולים לבחור בכל בנק שאתם רוצים.

היתרון במחזור משכנתא בבנק חדש הוא שאתם לקוחות פוטנציאלים שהם רוצים לגייס אליהם, כך שלמרות שיהיו הוצאות הכרוכות בלקיחת הלוואת משכנתא בבנק חדש, עדיין תוכלו לקבל הצעות יותר אטרקטיביות מאשר בבנק הנוכחי שלכם.

מומלץ גם להתייעץ עם יועץ משכנתאות לפני החלטה של מיחזור משכנתא כך שיוכל לכוון אתכם אל התנאים שאתם רוצים.

משכנתא עכשיו - הדרך שלכם לחיסכון במיחזור המשכנתא

מחזור משכנתא הוא תהליך לא פשוט כלל ויש המון טעויות שאפשר לעשות בדרך.
בשביל להימנע מטעויות קטנות שיכולות להשפיע לכם על שנים של החזרים וריביות מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה שיעזור לכם וידריך אתכם בכל התהליך.

חברה משכנתא עכשיו זוהי חברת יועצי משכנתאות מהמובילה בתחומה, עם יועצי משכנתאות שיעזרו לכם בכל שלב ושלב בתהליך הארוך הזה, יעזרו לכם להימנע מטעויות, והכי חשוב, יעזרו לכם להשיג את התנאים הכי טובים שתוכלו לקבל! אז למה אתם מחכים? השאירו פרטים למטה ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן